3D yazıcılar birçok alanda kullanılmakta ve son yıllarda ismini duyurmaya başlamıştır. Büyük oranda sizler de 3D yazıcıları duydunuz ancak 3D kalemleri biliyor musunuz?

3D Kalem Nedir?

3D kalem bir dolma kalem ile hemen hemen aynı görünüme sahiptir. Tıpkı normal yazı yazar gibi elinizde tutabilir ve çizim yapmaya başlayabilirsiniz. 3D yazıcılar ile benzer bir prensibe sahip 3D kalemler, 3D yazıcıdan farklı olarak bilgisayara bağımlı olmadan öncesinde herhangi bir taslak oluşturmadan tamamen eliniz ile kontrol ederek 3 boyutlu çizim yapmanıza olanak verir. 3D kalemler ile dilediğiniz her yerde çizim yapmanız mümkündür.

3D Kalem Pen Printer Üç Boyutlu Yazıcı Kalem Hobi ve Eğitim Kiti

3D kalem içeriğinde kullanılan filament ile X,Y,Z eksenlerinde katmanlar oluşturarak 3 boyutlu çizim yapabilirisiniz. 3D yazıcı kalem ucundan ısıtılmış ya da ılık plastik ekstrüze eden bir kalemdir, ılık plastik kalemin ucundan çıktığında soğuyup katılaşır ve bu sayede istenilen 3 boyutlu çizim yapılabilir. 3D yazıcı kalem ile düz bir yüzeyi boyayarak, 2 boyutlu şekilleri birleştirerek 3 boyutlu yapabilir, katmanlar halinde çizerek 3 boyutlu hale getirebilir ya da yatay zeminde dikey çizgiler çizebilirsiniz.

Herhangi bir yazılıma ihtiyacınız olmadan tamamen hayal gücünüz ile çizim yapabilirsiniz.  Kullanımı oldukça kolay olan 3D yazıcı kalem ile hayalinizdeki tasarımları gerçeğe dönüştürebilirsiniz. 3D Kalem ile profesyonel çizimler için elinizin kaleme alışması ve çok kısa bir süre kalem ile alıştırma yapmanız yeterlidir. 

Alıntı: matafilament.com
Daha çok bilgi almak, malzeme çeşitlerimizi incelemek ve sipariş vermek için www.mikron3d.com adresimizi inceleyebilir, InstagramYoutube hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.

İyi çalışmalar dileriz!