3 BOYUTLU YAZICI NEDİR?

Katmanlı İmalat ve 3 Boyutlu Yazıcılar

Katmanlı üretim üç boyutlu bir CAD modelin (STL) formatında özel yazılımlarla katmanlara dilimlendikten sonra 3 boyutlu yazıcı vasıtası ile katmanlar halinde ürününün oluşturulması işlemiyle gerçekleşmektedir. 3 Boyutlu yazıcı ise dijital bir modeli (datayı) fiziksel bir nesneye dönüştüren yenilikçi bir teknolojidir.

3 Boyutlu yazıcı teknolojisinin ilk uygulamaları 1980’li yıllarda ortaya çıkmış ancak geçtiğimiz 20 yılı aşkın süre boyunca Hızlı prototipleme alanı dışında pek ilgi görmemiştir. Ancak o günden bugüne çok şey değişti ve bugün gelinen noktada yenilikçilik konusunda artık dev adımlar atıyoruz.

Hadi Bize katılın! Ve 3 boyutlu baskı teknolojileri dünyası ile tanışın #yeniliğikeşfet


3 BOYUTLU BASKI NASIL ELDE EDİLİR?

3 Boyutlu baskı yapmanın bir çok yöntemi vardır. Bir 3 Boyutlu modelleme programı , ( CAD Bilgisayar destekli tasarım) yardımı ile tasarladığınız bir modeli üretebileceğiniz gibi, 3 Boyutlu tarama yöntemi ile de hedeflediğiniz nesneyi kopyalayabilirsiniz. 3 boyutlu yazıcıları kullanmanız için karmaşık mühendislik bilgileri bilmeniz gerekmez. Eğer bilgisayarınızda bir 3B tasarım programınız ya da tasarım tecrübeniz yoksa internet üzerinden çok çeşitli ve eğlenceli tasarımlar bulabilirsiniz. (Thingiverse, Youmagine, Myminifactory vs..)

BASKI AŞAMALARI

Tasarımınız hazır olduğunda tek yapmanız gereken, açık kaynaklı bir baskı yazılımına aktarmak. Bu dilimleme yazılımı, tasarımınızı fiziksel bir nesne olarak yazdırılmaya hazır bir gcode dosyasına dönüştürür. Dosyanızı USB belleğe kaydedin, 3 Boyutlu yazıcıya takın ve üretmeye başlayın.


3 BOYUTLU YAZICI NASIL ÇALIŞIR?

Farklı 3 Boyutlu baskı teknolojileri olmasına rağmen, birçoğu tabandan başlayarak ince katmanlar halinde nesnenin oluşturulması işlemiyle gerçekleşir. Genellikle, masaüstü 3B yazıcılar besleyici tarafından beslenen plastik filamentleri kullanır. Filament, adını verdiğimiz termoplastik malzeme, eriyik fazda katmanlar halinde plaka üzerine yığılarak üç boyutlu nesneyi oluşturur. Yazıcı yazdırmaya başladığında tek yapmanız gereken beklemek ,işte bu kadar kolay.


3 BOYUTLU YAZICI NERELERDE KULLANILIR?

Mimari

Modellerinizi daha kısa sürede tasarlayın ve yenileyin

3 Boyutlu yazıcı ile konsept modeliniz saatler içinde elinizde olacak, hem de düşük bir maliyetle. 3 Boyutlu yazıcılar ile Modellerinizi daha kısa sürede tasarlayın ve yenileyin değerlendirmeleri daha hızlı alın, potansiyel alıcılarınızla fikir alışverişinde bulunup vizyonunuzu kolayca iletin.

Bir tedarikçiyi beklemeye ya da elle model yapmanıza gerek yok, saatler içinde modeliniz hazır ve düşük bir maliyetle. Üstelik tüm inisiyatif sizde doğru tasarıma ulaşana kadar bir çok yinelemeyle tasarımınızı işleyebilirsiniz.

Hayal ettiğiniz ve tasarladığınız modeli somutlaştırarak belirsizliği ortadan kaldırın. Geleneksel yöntemlerle elde edemediğiniz bir çok detayı 3B yazıcılarla kolayca üretip maketlerinizi detaylandırabilir aynı anda zamanınızdan tasarruf edebilirsiniz.

(GERİ BİLDİRİM MODELLER, ŞEHİR VE BÖLGE PLANLAMA, MODEL VARYASYONLARI)


Havacılık

Tasarımdan imalata hızlı geçiş

3B baskı teknolojilleri, havacılık ve uzay mühendisleri için hayati bir araç haline geldi, bu da hızlı prototipleme, takımlama ve hatta parça üretimini daha kolay ve düşük maliyetli hale getirdi. Tüm bunlar şimdi yerinde gerçekleştirilebilir ve ticari sırların tesislerinde kalmasını sağlar.

Pahalı bir kalıplama aracına yatırım yapmadan önce tasarımınızı doğrulayın, 3B yazıcılar ile model geliştirme sürecini aylar süren çalışmadan gün aşırı çalışmalara indirgeyebilirsiniz.

Fikirlerinizi hızlı bir şekilde test edin ve neyin işe yarayıp yaramadığını böylece keşfedin. Jigsler, fikstürler,göstergeler, ve nihai esas malzeme imalatı, Çıktı ürünleri, görsellik, ergonomi, fonksiyonellik, mekanik dayanım, çarpışma testleri gibi uygulamalarda rahatlıkla kullanılabilmektedir.

(Tasarım Doğrulama, Karmaşık geometriler, Yeni avantajlar)


Sanat

Sınırları zorlayın ve tasarımlarınızı özgür kılın!

Modadan endüstriyel tasarıma seramikten tekstile kadar tasarım ve sanatın bir çok dalında 3B yazıcıları kullanarak hem 3Boyutlu modellemeyi hem de geleneksel yöntemleri birleştiren işler oluşturabilirsiniz. Dokuları, yüzeyleri ve renkleri yeniden oluşturmak fikirlerinize yeni bir boyut katacaktır böylece belirsizlikleri ortadan kaldırabilirsiniz. 3B baskı modellerinize yüzey işlemi uygulayabilir, yeni sanat formları oluşturabilirsiniz.

Her bir parçayı kişiselleştirebilir, ayrıca tasarımlarınızın en ince detaylarını 3 boyutlu yazıcı ile hayata geçirirken Cad modelinin oluşturulması zor olan nesneleri 3B tarayıcı ile bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.

Gelişen malzeme çeşitliliği ile bronzdan ahşaba prinçten bakıra kadar bir çok katkılı filamentten yararlanabilir tasarımlarınızı özgür kılabilirsiniz.

(Sınırsız tercih,Zenginmalzeme seçeneği,Tarama avantajı ve Rötüş)


Otomotiv

Yenilik bugün daha hızlı ve daha gerekli

3 Boyutlu yazıcılar mühendislere ve tasarımcılara tasarımlarını hızlı bir şekilde geliştirme ve test etme olanağı verir. Ve geleneksel yöntemlere kıyasla teslimat sürelerini kısaltır. Fikirlerinizi hızlı bir şekilde test edebilir ve neyin işe yarayıp yaramadığını keşfedebilirsiniz Böylece ince ayarlamalar hızlı ve kolay olacaktır.Ayrıca pazar potansiyelini de ticari fuarlarda hızla test edebilirsiniz.

Pahalı bir kalıplama aracına yatırım yapmadan önce tasarımı doğrulayabilir İhtiyaçlarınıza uyacak parçaları ekstra bir ücret ödemeden benzersiz bir şekilde kişiselleştirebilirsiniz.

Jigsler, fikstürler,göstergeler, Özel aletler ve parçalar, ve hatta son ürünler İhtiyaçlarınıza benzersiz bir şekilde uyacak şekilde parçaları sadece birkaç saat içinde kişiselleştirebilir ve önceden hazırladığınız tasarımları istediğiniz malzeme ile dönüştürebilirsiniz.

(KOLAY TEST,İŞLEVSEL PROTOTİPLER,ARAÇ DONANIM VE DEMİRBAŞLAR)


Mühendislik

Her aşamada üretkenlik ve motivasyon

3 Boyutlu yazıcılar tasarımlarınızı özgürce yaparken yeni prototipleri denemenize, problemleri çözmenize ve ilerledikçe yeni çözümler bulmanızı sağlar ve üstelik kısa bir süre içinde. 3B baskı, ürün geliştirme sürecini aylarca süren süreçten gün aşırı çalışmalara indirger. 3boyutlu yazıcı teknolojisi sayesinde, modelinizi yazdırırken sadece gerektiği kadar malzeme kullanırsınız.

Böylece, daha yüksek bir kaliteye hem zamandan hem de maliyetten tasarruf ederek ulaşırsınız.En karmaşık hareketli parçalar bile elde edilebilir. İhtiyaçlarınıza uyacak şekilde parçaları ekstra ücret ödemeden ve sadece birkaç saat içinde kişiselleştirmek ve ince ayar yapmak mümkündür.

Pahalı bir kalıplama aracına yatırım yapmadan önce bir tasarımı doğrulayabilirsiniz.

(Karmaşık geometriler,Hızlı mühendislik atılımları,Ürün önerisi)


İnsani Yardım

Değer odaklı üretim!

3 boyutlu yazıcılar bir çok şekilde insan yaşamını olumlu yönde etkileme gücüne sahiptir. 3boyutlu baskı teknolojilerinin toplumdaki sorunları çözmedeki bu rolü bize paylaşmak için üretmenin mutluluğunu yaşatırken teknolojinin değer odaklı üretim yolu ile de kullanılabileceğini gösteriyor. 3B yazıcılar ile herhangi bir yerde, herhangi bir zamanda eldeki acil duruma uyacak şekilde parça oluşturmak mümkün.

Dünya genelinde bir çok topluluk veya dernek 3B yazıcılar ile ürettiği protez el ve parmakları ihtiyacı olan insanlara ücretsiz olarak ulaştırıyor. Ülkemizde de robot el derneği gönüllüler ile birlikte proteze ihtiyaç duyan bireyler için mekanik eller imal ediyor.

Küresel salgın döneminde 3 Boyutlu destek hareketi ve gönüllü ağı ile yapılan siperlik maskeler bu alanda verelebilecek en iyi örneklerden olacaktır. Eğer bir 3 boyutlu yazıcınız var ise sizde evinizde bu hazır tasarımları kullanarak maske veya protez gibi parçalar üretebilrsiniz.

(Açık kaynak protezleri,Kollektif üretim ve gönüllü ağı,Engelleri kaldırmak)


Takı & Aksesuar

Geleneksel ve yeni bir arada

Birçok profesyonel kuyumcu 3 Boyutlu yazıcılarını konsept modelleri test etmek, döküm yapmak ve hatta sanatlarını göstermek için kullanıyor.

Tasarımlarınızı müşterileriniz ile tartışmak ve tasarıma uygun şekilde test etmek şimdi daha kolay.

Müşterinizin isteklerini rahatça dokunabileceğiniz modellere çevirin.

Katmanlı Üretim şekil kısıtlamalarını ortadan kaldırdığı için tasarımcılar bütün bir özgürlükten yararlanırlar İç içe geçmiş, örgülü ve benzeri karmaşık yapılara sahip, tek parçadan oluşan ürünler bile SLA gibi farklı teknolojiye sahip 3 boyutlu yazıcılar ileyüksek kalitede üretilebilir.

(Sizi mutlu edecek seçimler, Bütün bir özgürlük, Detaylar)


İmalat

3B Yazıcılar ile yeni bir üretim süreci

Katmanlı üretim, tedarik zincirlerini küçültüyor ve geliştirme sürelerini azaltıyor. 3B baskı , sürekli proses üretimine de damgasını vuruyor. Günümüzde son ürünü 3boyutlu baskı yöntemi ile üretmek mümkün hale geldi.

Bu işletmelerin maliyetlerini ve kar durumlarını yeniden şekillendirebilecek bir gelişim. 3B Metal yazıcılar , süper alaşımlar, kıymetli metaller ve alüminyum vb. malzemeleri kullanabilir. Yüksek doğruluk, kaliteli yüzey, güvenilirlik, tekrarlanabilirlik ve üstün çıktı kalitesi, üreticilere 3B yazıcıları cazip hale getirmektedir.Bu yöntem Kişiye özel diş protezi, ortopedik implant, lastik kalıpları, saat imalatı, havacılık sanayi parçaları, kalıp doğrulama ve daha birçok alanda hali hazırda kullanılmaktadır.

Karmaşık lojistik gerektiren büyük stoklara duyulan ihtiyacı ortadan kaldırarak yerel olarak ürünler oluşturabilirsiniz.Normal üretime göre çok daha düşük maliyetli ve teslim süresine sahip parçalar üretmek mümkündür.

(Son ürün,Fabrikasyonda bir devrim,Montaj hatlarının iyileştirilmesi )


Tıp / Medikal

Daha yüksek bir yaşam kalitesi

3 Boyutlu yazıcılar doktorlara, araştırmacılara ve tıbbi ekipman üreticilerine prosedürleri görselleştirme, fikirleri hızlı bir şekilde test etme ve sağlık hizmetlerini kişiselleştirme konusunda yardımcı olur.

Doktorlar somut modeller aracılığıyla hastalarla daha net iletişim kurar. Doktorların ameliyat planlamasına, ameliyat sürelerini kısaltmasına ve hasta iyileştirme sürecine yardımcı olur.

Sorunun görsel ve elle tutulur temsili, doktorların zor tanıyı hastalarına daha net bir şekilde açıklamalarına yardımcı olur. Dijital diş hekimliği diş endüstrisini hızla dönüştürüyor. 3B Dental Baskı teknolojileri dental endüstrisini ve ortodonti uygulamalarını hızlı bir şekilde geliştirmektedir.

(Sağlıklı planlama ,Sağlıklı bir iletişim,Dental Üretim)


Ar-ge

Firmanız için 3 Boyutlu yazıcılar daha hızlı atılımlar yapmanızı sağlar

3 Boyutlu yazıcılar ile çok zorlu geometriler hassas formlar ve hemen hemen her şey oluşturabilir. Gizli kalması gereken bilgileriniz tesislerinizden çıkmadan tasarımlarınızı oluşturabilirsiniz.

Pahalı,denenmemiş bir çözüme yatırım yapmadan önce hipotezinizi doğrulayabilirsiniz. Özel yapım aletler, aparatlar ve demirbaşlar ile montaj ve test yapmak kolay olduğundan laboratuar verimliliğiniz artacaktır. Günümüzde artık Canlı doku üretimi ve 3Boyutlu organ baskısı mümkün hale geldi.

Bu baskı teknolojisi en çok kemik ve kıkırdak dokusu baskısı alınırken kullanılıyor. Ayrıcabir ekstruder (baskı kafası) değişikliğiyle gıda da yazdırılabilecek cihazlara kadar bu konuda sektör hızla gelişiyor.

(Teoriden Pratiğe yalnızca birkaç adım ,3B bioprinting,3B Gıda yazdırmak)


Kendin Yap - Hobi

Hayal edebiliyorsan, yapabilirsin.

Kendin yap hareketi, dünyadaki insanları, kendileri için bir şeyler yapmaları için güçlendiriyor. İşlevsel şeyler. Güzel şeyler. Veya deneysel projeler.

Kişiselleşen üretim ile tanışın. İhtiyaçlarınıza göre her şeyin herhangi bir bölümünü kişiselleştirebilir, özelleştirebilir ve ince ayar yapabilirsiniz. 3B baskı ile Hayatınızı kolaylaştırabilecek pratik çözümler üretebilirsiniz.

Bir 3 boyutlu yazıcı ile yapabileceklerinizin bir sınırı yok kendiniz için bir müzik aleti üretebilir veya kendi oyuncağınızı istediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz.

(Hayal gücünüzü oluşturun,kendin yap)


EĞİTİM

Geleceğin en önemli üretim teknolojilerinden 3 boyutlu yazıcı ve baskı teknolojisinin tüm eğitim kurumlarında verimli bir şekilde kullanılması üzerine çalışıyor ve bu konuya büyük bir önem veriyoruz. (#üretennesiller)

İlköğretim

Yaratıcı düşünceyi ve hayal dünyasını geliştirir

Üreten nesiller için yeni nesil yazıcılar 3B yazıcılar birçok okulda etkileşimli, mekanik ve teknik konuların öğrenimi için kullanılıyor.

Bu genç beyinlere ilham veriyor ve öğrenmeyi daha eğlenceli hale getiriyor.

3 Boyutlu yardımcı görseller sayesinde anlaşılması güç olan konuların anlatılması daha kolay bir hale gelir.

Sınıfınızın dikkatini bir 3 boyutlu gezegen veya beyin modellemesi ile çekerek öğrenmelerine yardımcı olabilirsiniz.

Derste anlatılacak konularla ilgili örneklerin küçük modellerinin çıktısını alarak öğrencilerin derse olan ilgi ve motivasyonunu arttırabilirsiniz.

(Yeniliği keşfet,Hayal gücünü yakala,Öğrenmeyi eğlenceli hale getir)


Ortaöğretim

Yeni düşünme yöntemlerine ilham verin

Orta öğretimde 3 boyutlu yazıcılar devrim niteliğinde bir öğretim aracıdır. Öğrencilerinizi 3B tasarım ve üretim hakkında eğiterek prototip veya parça oluşturmalarına yardımcı olabilir böylece geleceğe hazırlanmalarını sağlayabilirsiniz.

Öğrencilere CAD becerilerini öğretin ve 3B tasarımlarını gerçekleştirmelerine yardımcı olun Üç boyutlu görseller, zor kavramların her seviyedeki öğrencilere açıklanmasına yardımcı olmak için iyi bir öğrenme yardımcılarıdır.

3Boyutlu yazıcılar kullanılarak sınıflarda etkileşimli bir öğrenme deneyimi sağlanabilir. insan iskeletinin bölümleri veya bir Geometri problemindeki nesneler hayata geçirilerek dersler daha keyifli hale getirilebilir.

(Hayal et, Tasarla ve Üret, İlgi ve motivasyon, Eğlenceli dersler)


Yükseköğretim

Zor işlerin üstesinden gelin!

3 Boyutlu yazıcılar, üniversite düzeyinde özellikle de mühendislik fakültelerinde ve ar-ge birimlerinde çok önemli bir araçtır. 3B baskı sizi dijital üretim ve tasarım süreçleriyle tanıştırır.

CAD becerileri, öğrencileri 3B tasarım yeterliliğine yönlendirir. Öğrencilerin hataları tespit etmesi ve düzeltmesi problem çözme yeteneklerini geliştirir. Öğrenciler dayanıklı prototipler yazdırabilir. Öğretmenler 2B benzeri anatomide açıklanması zor konuları öğretmek için modeller oluşturabilirler.

Günümüzde Pek çok Üniverisite ve eğitim kurumu akademisyen, öğrenci ve özel sektör işbirlikteliği ile 3B yazıcıları sadece kullanmak ve onunla baskı almakla kalmıyor aynı zamanda onları geliştiriyor ve yeni projeler üretiyor.

(Zor işler,Yeni bakış açıları,Geleceği tasarla)

Hadi Bize katılın! Ve 3 boyutlu baskı teknolojileri dünyası ile tanışın #yeniliğikeşfet


3 BOYULU YAZICI İLE NELER YAPILABİLİR?

3 Boyutlu yazıcıların olanakları sınırsız diyebiliriz. Günümüzde hem prototipleme hem de üretim amacı ile kullanılan 3 boyutlu yazıcılar, mimari, inşaat, endüstriyel tasarım, otomotiv, dişçilik, havacılık, uzay, savunma, medikal, moda, ayakkabı, mücevher, aksesuar, eğitim, gıda ve daha bir çok alanda yaygın bir araç haline geliyor.

Çeşitli plastik, seramik ve metaller farklı renk ve boyutlarda basılabilmektedir. Fakat hangi sürecin doğru olduğu her zaman gereksinimlerinize ve teknik fizibilitenize bağlıdır, çünkü her süreç aynı olanakları sunmaz. 3 Baskı teknolojileri ile yapabileceklerinizi sınırlandırmak pek mümkün değil, fakat 3 Boyutlu yazıcıların günümüzde sıkça hangi amaçlarla kullanıldığını sıralayabiliriz. İşte bazı tipik kullanımlar:

İşlevsel Prototipler

Daha kısa sürede ve Daha az bir maliyetle

3 Boyutlu yazıcı kullanarak, son ürünün veya parçanın doğru bir gösterimi ile elde ettiğiniz formu  tekrar tekrar test edebilirsiniz. Bu tasarımınız için paha biçilmez bir çözüm.

Ürünlerinizi  hızlı bir şekilde tasarlayın ve  vakit kaybetmeden  pazara hızlı bir şekilde girin. Daha az maliyetle erkenden tasarımlarınızda iyileştirmeler yaparak hatalarınızı düzeltin.Bu da size daha  gelişmiş tasarımlar ve daha fazla yenilik için avantaj sağlar.

Sağlam prototipler ve özel fikstürler daha kaliteli datalar alabilmenize ve fonksiyonel testlerinizi daha iyi sonuçlarla yapabilmenize yardımcı olur.

Takımlamadan önce tasarımınızı doğrulayarak riski azaltabilir,.yapısı ne kadar karmaşık olursa olsun tüm şekil ve boyutlarda  işlevsel prototipler oluşturabilirsiniz.


İmalata Yardımcı Araçlar

Maliyetleri azaltın ve Karlılığı arttırın

Üretim maliyetini düşürürken, daha fazla aparat ve parça oluşturun. Daha hafif hizalama araçları, sert tutma cihazları, uygun kavramalar isteğe bağlı olarak ihtiyaç duyduğunuz tüm özelleştirilmiş araçları 3 boyutlu baskı ile elde edin. Sonuç olarak daha kısa teslim süreleri ve daha yüksek verimiliğe ulaşın.

CNC işlemeye kıyasla, 3B yazıcılar fikstürleri üretmek için daha az malzeme israfı yapar  böylece artan süreyi firmanızın lehine kullanabilirsiniz. Bunların tümü hızlı yinelemelerle tasarım ve test için size büyük bir avantaj sağlayacaktır. Her şey  artan üretiminize katkıda bulunur ve daha hızlı pazarlamanızı sağlar.

3B baskı, aparat ve demirbaş yapım maliyetlerini düşürdü.  Yazıcıların ve cad programlarının entegrasyonu ve tasarım alanının gelişmesi ile bu döngü hızlı bir gelişim sağladı. Dayanıklı malzemelerdeki gelişmeler, üretim gereksinimlerini karşılayan bir çok malzemeyi artık üretebileceğiniz anlamına gelir. 3B baskı teknolojileri nelerin mümkün olabileceğini yeniden tanımladı.


Karmaşık Geometri ve
Özgün Model

Üretimi kişiselleştirin!

Başka  bir teknolojiyle mümkün olmayan, Boyut ve şekil bakımından tamamen ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış özel ürünler oluşturabilirsiniz.

Hayal etmesi bile zor olan modelleri bir 3 Boyutlu yazıcıda kolaylıkla oluşturulabilirsiniz.

3B baskı, hızlı bir şekilde bir model veya prototip oluşturmayı mümkün kılarak mühendislere ve tasarımcılara, kısa sürede tasarımları hakkında tekrarlamalı geri bildirim almalarına yardımcı olur.

3B baskı teknolojisi ve  hammadde teknolojisinin gelişimi ile son kullanım parçaları ve prototiplerin maliyeti geleneksel yönteme çok daha avantajlı hale gelmiştir.

Modelleri yalnızca gereken malzemeyi kullanarak birçok kez yazdırabileceğiniz için üretim süresi ve malzeme atığı da azaltılmıştır.


Kavramsal Modeller

Fikirlerinize dokunun

3B Baskı fikrinizi bir Cad tasarımına kıyasla somut bir halde daha iyi iletecektir. İlk kıvılcımdan  bir  3boyutlu basılı modele birkaç saat içinde geçebilirsiniz. Böylece baskınızı test edebilir ve tekrar tekrar düzenleyebilirsiniz.  

Nihai ürünün yakın bir haline sahip olduğunuzda ise fikrinizi açıkça iletebilirsiniz.

Büyük veya küçük ölçekli ayrıntılarla normal şartlarda yapamadığınız zor geometrileri 3b baskı yardımıyla geçekleştirebilirsiniz. Projenizde 3b baskı yardımı ile kullandığınız hammaddeler ile malzeme atığı ve israfını  en aza indirebilir, maliyetleri düşerebilirsiniz.

El yapımı geleneksel modeller geçmişte kaldı, daha hızlı ve düşük maliyetli konsept modeller oluşturarak fikirlerinizi geliştirme imkanına sahipsiniz.

Hızlı, verimli ve doğru  bu özellikler fikirlerinizi  daha çabuk geliştirmenize ve nihai tasarıma daha erken ulaşmanızı sağlar.


Nihai Ürün

İhtiyacınız olan yenilik

Saatler içinde, doğrudan  CAD verilerinden düşük hacimli, çok hassas ve özelleştirilmiş parçalar oluşturabilirsiniz. Hassas ısmarlama parçalar, daha düşük maliyetli özel yapım ürünler, az adetli üretim parçaları, ve diğer imalat sınıflarında ön seri imalat gerçekleştirebilirsiniz.

3B baskı sayesinde, düşük hacimli parçalar üretmek zahmetsiz ve çok daha düşük maliyetlidir. Üstelik tüm kontrol tam  anlamı ile sizde.

Tasarımcılar ve  mühendisler, iç yapısı boşluklu ve ters açıları içeren  karmaşık geometrilerle ürünlerini optimize edebilirler. Geleneksel imalat kısıtlamaları katmanlı üretim teknolojileri için  geçerli değildir.

Çeşitli metal tozları kullanılarak  SLS ve SLM cihazları ile  direkt parça imalatı savunma sanayi ve tıp alanında mümkün hale gelmiştir.


Dersler

Öğrencilerin teknolojik materyalleri faydalı bir eğitim aracı olarak kullanabilmelerini sağlamak adına geleceğin en önemli üretim teknolojilerinden 3 boyutlu yazıcı ve baskı teknolojisini tüm eğitim kurumlarında verimli bir şekilde kullanılması üzerine çalışıyor Bu alanla ilgili olarak eğitim kurumlarına  teknik bilgi, teknik laboratuvar ve danışmanlık gibi hizmetler veriyoruz. Böylece  öğrencilerin bu konudaki yeterliliklerini artırmayı hedefliyoruz.

3 boyutlu görseller sayesinde, öğrenciler tarafından anlaşılması güç olan konuların anlatılması kolaylaşır.

Öğrencilerin proje tabanlı öğrenime geçmeleri sağlanır. Bununla birlikte, öğrencilerin kendi projelerini bilgisayar dışı bir ortamda yaparak bizzat ürüne dönüştürmeleri sağlanır.

Öğretmenlerin, öğrencileri ile paylaştığı bilgi sadece kitap sayfaları arasında kalmaz, öğretmenler istedikleri örneği oluşturarak öğrencilerle paylaşabilir.

Biyoloji
 
Kimya
 
Teknik Lise
 
Mühendislik
Mimarlık
 
Tarih
 
Tasarım
 
Aşçılık
 

Tabii ki  hepsi bu kadar değil ! diğer yazılarımızı okuyun. Bu yenilikçi teknoloji hakkında daha fazla bilgi edinmek için bize katılın: O.P.E.N.


Bize Ulaşın