Teknoloji artık herkesin bildiği ve çok hızlı gelişen bir ihtiyaç haline gelmiştir. Her ne kadar hayatımızı kolaylaştırsa da gelecekte el emeği ile yapılan mesleklerin önüne geçerek köklü bir değişim yaşanacaktır. Birçok ülke 20 sene sonra işlerimizin çoğunun robotlar tarafından yapılacağını düşünmektedir.

 

Robot Teknolojisi Uzmanlığı 

Artık herhangi bir üretimi robotlar yapmakta ve robot kullanımı oldukça artarak ilerlemekte. Robot teknolojisi uzmanları, robotların bakımlarını, tamirlerini, çalışma şekillerini yapmakla görevlidirler. Uzmanlar, tahayyül (canlandırma, hayal etme) yaparak robotlara yeni ve gelişmiş bir hale getirebilirler. Geleceğin en popülerleri arasındadır.

Robotik Kodlama Uzmanı – Popüler Gelecek

3D Üretim Mühendisliği 

Bütün alanlar da üretim yapabilen mühendislik dalıdır. Üretimlerde genelde 3 boyutlu yazıcılar kullanılır. Zamanla çoğu insanın üretmek amacıyla , alacağı bu yazıcıların, kurumlarını , nasıl işleyeceğini öğrenmek için 3D üretim mühendislerinden yardım alacaklardır.

Yazıcılar neler yapabilir?

– Özel protezler

– Oyuncak tasarımları

– Takı tasarımları

– Sanayi alanında yedek parça üretiminde

3D Üretim Mühendisliği Nedir, Ne İş Yapar, Maaşları Nedir? | Para Kazanma  Yolları

İnsansız Hava Aracı Kullananlar

Bu araçları kullanmanın eğitimini almış olan kişiler ileriki zamanlarda güzel meslek sahibi olabilirler. Dünyada yaygınlaşan meslektir. 

İngiltere'de kural dışı İHA kullananlar cezalandırılacak! - Teknoloji  Haberleri - Radikal

Çevrimiçi Öğretmenlik

Normal eğitimden ne farkı var diyebiliriz. Genellikle durumu iyi olan aileler birebir çevrimiçi ders görülmesini istemektedirler. İstek çoğaldığı için öğretmenlik ihtiyacı artacaktır.

Online Eğitim Nasıl Yapılıyor? - Online Eğitim Nasıl Yapılıyor | İstanbul  İşletme Enstitüsü

Uygulama Geliştirme Uzmanı

Uygulama geliştirme uzmanı, iş ihtiyacı ve hedefleri doğrultusunda çeşitli yazılım ve uygulamaları tasarlamak ve geliştirmekle sorumludur. Mevcut uygulama veya sistemlerin performanslarını iyileştirme ve takip etme işlemlerini yürütür. Uygulamalara ihtiyaç duyulduğu için önü açık bir meslektir.

 

Mobil Uygulama Geliştirme | İstanbul Dijital Pazarlama Ajansı

Proses Otomasyon Uzmanları

Proses Otomasyon Uzmanları ürünlerin imalatında izlenecek olan süreçle ilgilenen, ham maddeden ürün elde etmeye kadar süreçleri tasarlayan ve uygulayan kişiye verilen mesleki unvandır. Otomasyonun gelecekte her yerde olacağı gerçeğiyle çok ihtiyaç duyulacaktır.

 

Proses Otomasyonu | Otomasyon & Veri Sistemleri

Daha çok bilgi almak, malzeme çeşitlerimizi incelemek ve sipariş vermek için www.mikron3d.com adresimizi inceleyebilir, InstagramYoutube hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.

İyi çalışmalar dileriz!