Yaptığınız tasarımın kontrolünü ancak doğru malzeme ve doğru 3D Yazıcı ile yapabilirsiniz, birinin yanlış ya da eksik olduğu bir durumda yaptığınız çalışmanın doğruluğundan emin olamazsınız. Özetle iyi bir tasarım, iyi bir 3D Yazıcı ve doğru seçilmiş kaliteli filamentle başarıya ulaşır. BASF Forward AM’in Türkiye distribütörü olarak malzeme kalitesinin sürekliliğini sağlayabileceğimizi garanti ediyoruz. 

Kaliteli ve doğru filament; homojen içeriğe, her yerinde aynı tolerans ölçümü yapılmış/elde edilmiş filament çapına, filamentin sarım düzenine ve kısa zamanda nem almama özelliklerine sahip olmalıdır. BASF Forward AM bunları tam anlamıyla garanti etmektedir.


BASF engin kimya bilgisini filament yapımına yansıtarak malzemenin her yerinde aynı mekanik özelliklerle homojen sonuçlar elde etme imkanı sağlamaktadır.

Filament çapının toleransı ve sarım düzeni bu yapının olmazsa olmazıdır. Sarım düzeni ve toleransı problemli filamentler 3D Yazıcı ucunun (nozzle) sık tıkanmasına sebebiyet verdiği gibi elde edilecek modelin istenilen geometriye sahip olmasına da engel olmaktadır. Aynı zamanda sıklıkla uç değişimine neden olduğu için 3D Yazıcı kullanım maliyetini de artırır. Kısacası hem filament maliyeti artmış olur hem de zaman verimli kullanılmamış olur.

Kısa zamanda nem almama özelliği baskı görsel kalitesini etkilediği gibi elde edilecek modelin ölçüsel toleransını da maliyet ve zaman olarak etkilemektedir. Nem almış malzemeyi ayrıca bir işlemden geçirerek kullanmak mümkün olabilir ancak bu da ek bir işlem gerektirir. 

Doğru malzeme seçimi, malzeme teknik detayları ve doğru kullanım ile ilgili bilgi almak için www.mikron3d.com adresimizi inceleyebilir, InstagramYoutube hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.

Malzeme çeşitlerimizi incelemek ve sipariş vermek için www.mikron3d.com adresimize bekliyoruz...

İyi çalışmalar dileriz!