BASF’ın engin kimya bilgisi sayesinde doğru formülasyon ve içeriklerle hazırlanan malzemeler üstün üretim teknolojileriyle birleşip kusursuz hassasiyet ve tekrarlanabilirlikle 3D Yazıcı malzemeleri haline getiriliyor. BASF Forward AM yıllara dayanan tecrübesiyle doğru formüller kullanarak ürettiği malzemelerde sürdürülebilir kalite ve malzeme sürekliliğini garanti ediyor. Ayrıca kullanıcılarını her zaman daha nitelikli malzeme kullanarak 3D Yazıcı ile imal edilecek tasarımlar yapmaya yönlendiriyor.

Pazardaki 3D Yazıcılar çok büyük oranda FFF/FDM teknolojisine dayanır ve plastik filamentler kullanır. BASF Forward AM malzemeleri ile bu sistemlere oldukça geniş bir yelpazede filamentler sunuyoruz

 

                             

 

                             

 

Kullanıcıların büyük bir çoğunluğunun PLA, ABS ve PET gibi filamentler kullandığını görüyoruz. PLA, ABS ve PET malzemeler ile çevreci, gıdaya uygun ve sızdırmaz parçalar kolaylıkla elde edilebildiği gibi, PoliPropilen (PP), PoliAmid (PA), TPU, TPE, ASA gibi mühendislik filamentleri ile fonksiyonel parçalar üretilebiliyor. Bunun yanı sıra karbon-elyaf katkılı PoliAmid, PET, Cam-Elyaf katkılı PoliPropilen vb. ile son kullanım ürünleri basmak da mümkün oluyor.

 

Metal Malzeme ile Üretim Artık Çok Kolay!

3D Yazıcılarda karmaşık, pahalı ve ulaşımı oldukça zor olan metal malzeme ile üretim, BASF’ın geliştirdiği metal filament ile artık herkesin kullanabileceği bir hale geldi. 3D Yazıcınızdan metal filament ile baskı almak plastik filament ile baskı almak kadar kolay. Metal parçayı 3D Yazıcıdan çıkardıktan sonra da Debinding&Sintering ardıl işlemleri yapılıp parçayı son haline getirebilirsiniz.

 

 

BASF Forward AM’in geliştirdiği PolyAmid (PA) ve PolyPropilen (PP) toz çeşitleri ve reçine malzemeler dünyada farklı üreticilerin geliştirdiği standart SLS, SLA ve benzeri teknolojilerde kullanılabilmektedir. Bu malzemeler, özellikle yüksek çözünürlük gerektiren, karmaşık şekiller ve yapılar için mükemmel sonuçlar verir. Mukavemet olarak yüksek dayanım verebilen malzeme çeşitleri de mevcuttur.

Endüstrinin ve her seviyede kullanıcının daha üretken ve rekabetçi hale gelebilmesi için Eklemeli İmalat teknolojisini yerinde kullanabilecekleri yüksek nitelikli malzeme çeşitlerimizle 3D Yazıcı kullanıcılarına destek oluyoruz.

 

Detaylı bilgi almak, malzeme çeşitlerimizi incelemek ve sipariş vermek için www.mikron3d.com adresimizi inceleyebilir, InstagramYoutube hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.

İyi çalışmalar dileriz!