Ukrayna, tedarik sıkıntısı yaşadığı şu savaş zamanlarındaki sıkıntılarını azaltmak için 3D baskıya yöneldi. Rusya'nın Ukrayna'ya saldırdığı günden 1 hafta sonra Ukrayna'daki birkaç tane 3D baskı hizmeti veren firma ve Varşova merkezli 3D baskı firması Sygnis Ukrayna'ya yardım edebileceğini duyurdu. Şimdiye kadar drone parçaları, araba parçaları, askeri kıyafet parçaları gibi 10.000'den fazla ürün basıldı.

Shipped and ready: Sygnis's 3D printers in Lviv.

Varşova merkezli Sygnis firmasının kurucusu olan Burgs; "Her gün daha fazla baskı yapabiliriz çünkü firmamıza birçok şirket destek veriyor, şu anda yaklaşık 1.000 adet 3D yazıcımız var ve Ukrayna savunma bakanlığından hangi parçaları yazdırmamız gerektiğine dair talimatlar bekliyoruz" dedi. ABD ordusu tarafından da Afganistan'da kullanılan 3D baskı sektörü, tedarik krizini küçümsenmeyecek bir şekilde azaltıyor. Ayrıca yaklaşık 2 yıl önce ortaya çıkan Covid-19 krizinde de 3D yazıcılar ile birçok medikal ürün basıldı.

Kaynak: Forbes

Daha çok bilgi almak, malzeme çeşitlerimizi incelemek ve sipariş vermek için www.mikron3d.com adresimizi inceleyebilir, InstagramYoutube hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.

İyi çalışmalar dileriz!