BASF Ultrafuse PA6 GF30 Siyah Filament (1.75mm - 2.85mm)

700gr -SİYAH

+
-
Fiyat: 3.224,00 ₺ + KDV

Fiyatı (KDV Dahil): 3.869,60 ₺

BASF Ultrafuse PA6 GF30 Filament Nedir?

Ultafuse PA6 GF30 Filament %30 oranında cam-elyaf katkısına sahip PoliAmid bir malzemedir. 3D Baskı alanında yüksek mekanik ve termal dayanım gerektiren uygulamalar için geliştirilmiştir.

BASF Cam elyaf katkılı PoliAmid filament kalitesiyle üstün mukavemet, sıcaklık dayanımı ve kalıcı dayanıklılık gerektiren parçalar için üretilebilir.  Bu filament ile alınan 3D baskılar zorlu uygulamalarda ve yüksek sıcaklık gerektiren alanlarda güvenle kullanılabilir.

 

BASF Ultrafuse PA6 GF30 Filamentin Genel Özellikleri Nelerdir?

Yüksek mukavemet ve sertlik (ABS’e göre %250)

Yüksek sıcaklık dayanımı ve termal kararlılık

Kimyasallara karşı dayanım ve UV direnci

Üstün çekme mukavemeti değeri

 

Ultrafuse PA6 GF30 Filamenti Neden Kullanmalısınız?

PA (PoliAmid) yüksek mukavemet, kimyasal dayanım ve yüzey aşınma direnci özellikleriyle endüstride yaygın kullanılan termoplastiklerden biridir. Bu özellikleri %30 cam-elyaf takviyesiyle birleştirdiğimizde PA malzeme çok daha güçlendirilmiş bir hale dönüşmektedir.

Dayanım gerektiren birçok uygulama için BASF Ultrafuse PA GF30 Filament ile oldukça başarılı sonuçlar alabilirsiniz. Ek olarak, PA GF30 malzemeyle yüksek sıcaklığa dayanıklı baskıları güvenle üretebilirsiniz.

 

BASF Ultrafuse PA6 GF30 Filamentin Genel Kullanım Alanları Nelerdir?

Dayanım gerektiren fikstür ve aparat üretimi

Yüksek devirde hareket eden dişli çarklar

Hareketli mekanizmalar, üretim bantlarındaki plastikler

Kimyasala dayanıklı plastikler

 

PA6 GF30 Filament ile Baskı Alırken Nerelere Dikkat Etmelidir?

BASF PA GF30 Filamentin içinde %30 oranında cam-elyaf parçacıkları bulunur. Bu yüzden PA GF30 filamenti ile çalışırken 0,6 mm temperlenmiş çelik ya da safir nozül kullanmak gerekir. Kullanılan cam-elyaf parçalarının pirinç nozülleri bir süre sonra tahrip edebilir.

Cam elyaf katkılı naylon filament ile elde edilen baskılar kırılmaya ve darbelere karşı oldukça ciddi bir dayanıma sahiptir. Beraberinde üretilen parçalar birçok kimyasalın içinde sorunsuz bir şekilde çalışabilir.

Son olarak cam elyaf katkılı filament ile 3D baskı 0,6mm çelik nozül ile oldukça kolaydır. Katkılı malzemelere kıyasla BASF GF30 PA ile oldukça kolay baskı alınabilir.

 

BASF Ultrafuse PA6 GF30 Filament Kullanım Özellikleri Nelerdir?

Çap: 1.75mm / 2.85mm

Nozül Sıcaklığı: 220-280C

Baskı Tablası Sıcaklığı: 80 - 110C

Nozül Çapı: >0,6 mm safir ya da sertleştirilmiş çelik

Baskı Hızı: 30-100 mm/s

Saklama Süresi: min 1 yıl

Saklama Şartları: 15-25C sıcaklık, temiz ve kuru ortam

 

En doğru baskıları elde etmek için filament her zaman kuru olmalıdır. Uzun süre açık kalmış filamentlerinizi baskı öncesi 60C’lik fırında 4 ile 16 saat arası kurutmanızı öneririz.

 Malzeme teknik data sheet’ini(TDS) indirmek için tıklayınız.  

 

BASF PA6 GF30 Malzemeyi Hangi Yazıcılarda Kullanabilirsiniz?

Ultimaker, Makerbot, Zortrax, 3DGence, BCN3D, Raise3D, Loop3D, 3ntr, Imtamsys ve dahası.

BASF Ultrafuse PA GF30 filamentlerle en doğru baskıları alabilmek için Cura profilini indirin.

 

Neden BASF?

BASF, araştırma ve geliştirme alanında 10.000’den fazla çalışanı ve 2 milyar Euro’nun üzerinde Ar-Ge harcamasıyla kimya endüstrisinin inovasyon lideridir. Sürdürülebilirlik BASF için temel hedeflerden biri olup, ürün, çözüm ve yeni teknolojilerle iş, çevre ve toplum için değer yaratmayı önemsemektedir.

 

BASF, Forward AM markasıyla 3D Yazıcı teknolojileri için filament, reçine ve toz malzemeler olmak üzere dünyanın en geniş 3D malzeme portföyünü sunmaktadır.3D Yazıcı kullanıcılarının gerçek ihtiyaç ya da son kullanım ürünleri elde etmesi üzerine ürünler geliştirmektedir.

 
Tüm ürünlerimiz kalite takibi amacıyla %100 olarak kaynağına kadar takip edilmektedir.Ürün Kargo Takip
Siparişini verdiğiniz ürünün takibini kargo takibi bölümümüzden yapabilirsiniz. Ürün siparişini verdiğiniz günden itibaren 1-3 iş günü sonrasında teslim işlemi gerçekleşecektir.

 

 

İptal ve İade Şartları
Ürün "iptal ve iade şartları” kapsamında ambalaj açılmadığı sürece, alıcıya ulaşmasından itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde satıcıya iade edilebilir. Alıcı kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa; alıcı, kusuru oranında satıcının zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür.

 

 

 

  • 200 TL Üzeri Ücretsiz Kargo

    Seçilmiş birçok üründe

  • 3D Güvenli Ödeme

    100% Güvenilir

  • 24/7 Destek

    Online & Telefon & Mail

Bize Ulaşın