Krux PEEK Filament

250 GR

+
-
Fiyat: 3.901,00 ₺ + KDV

Fiyatı (KDV Dahil): 4.681,44 ₺

Baskı parametreleri yazıcıya göre değişmektedir. Yazcınınız uygunluğu ve detaylı bilgi için lütfen bize ulaşın. 

PEEK, bir plastikten beklenebilecek en yüksek mukavemet özelliklerine sahip süper bir termoplastik türüdür. Mukavemet/ağırlık performansı ile metal uygulamaların yerine  birçok endüstride kullanılarak yaygınlaşmıştır.

Yüksek sıcaklıklarda (+250 derece) ve düşük sıcaklıklarda (-40 derece) dahi mekanik mukavemetini ve formunu koruyan PEEK, mükemmel kimyasal ve aşınma direnci, mükemmel bio-uyumluluk, çok iyi alev ve ısıl direnci ile göz alıcı özelliklere sahiptir.

PEEK ile 3D baskı tanımı, kısaca PEEK filament kullanılarak bir 3D yazıcıdan baskı almak tanımlanabilir. Gelişen teknoloji ile bu baskılar ancak FFF tipi özel geliştirilmiş 3D yazıcılar ile alınabilmektedir. PEEK ile 3D baskı için gerekli ekipman, filamentler, yazılımlar yaygın olarak kullanılan ekipman ve filamentlere göre farklılık göstermekte ve istenilen çıktının alınması uçtan uca bilgi, deneyim ve uzmanlık gerektirmektedir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır ve en ufak bir hata çok yüksek maliyetlere neden olur. Bunu sadece 3D yazıcı ve filament alıp devam etmek gibi düşünmek yanıltıcı olur. Bazen yazdırdığınızı düşünüyorsunuz, ancak bu baskılar gerçek PEEK performansında mı?

 

Günümüz teknolojileri, PEEK gibi işlenmesi zor olan süper plastiklerle 3D baskıyı mümkün kılıyor. Ancak PEEK ile hedeflenen boyutsal kararlılık ve sağlamlık ile 3D çıktı almak kolay bir iş değildir. Kullandığınız hammaddenin türünden, o hammaddenin özelliklerine, 3D yazıcıya, kullanılan yazılıma, doğru modellemeye kadar her adım hayati önem taşımaktadır. Aksi takdirde baskı yarım kalacak ve yüksek maliyetlere ve zaman kaybına neden olacaktır. Öncelikle bir termoplastik türü olan PEEK'in teknik olarak iyi bilinmesi gerekir. Aşağıda PEEK 3D baskının bazı özellikleri verilmiştir:

1- Doğru PEEK filament ve malzemesini seçme

2- Doğru 3D Yazıcıyı Seçmek

3- Doğru bir yazılım ve yazılım kullanım deneyimi

4- Müşteri ihtiyaçlarını doğru tespit etmek

5- Doğru yazdırma ayarları

PEEK 3D Baskı Alanları
Metal yerine PEEK ile daha sağlam, daha dayanıklı, daha hafif parçalar kullanın..

 PEEK şu anda savunma ve savcılık sektöründen medikal sektöre, enerji sektöründen dental uygulamalardan yedek parça uygulamalarına kadar birçok sektörde kullanılmakta ve kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır. PEEK ve özellikle Karbon Fiber PEEK ile, metal kadar sağlam ve ortalama 1/3 daha hafif  parçalar üreterek  metal uygulamaların yerini aldığı uygulamaların sayısı giderek artmaktadır.  Geleneksel kalıplama ve ekstrüzyon gibi işleme yöntemlerinin yanı sıra PEEK 3D baskıların kullanımı günümüzde yaygınlaşmaktadır. Çünkü 3D baskının esnekliği, düşük tüketim oranı, stoksuz çalışabilmesi, hızlı üretim avantajları tartışılmaz faydalar sağlıyor. Ancak, sürekli tekrarladığımız gibi, PEEK ile 3D baskı zor bir iştir ve uzmanlık gerektirir.  PEEK esas olarak aşağıdaki sektörlerde kullanılır:

1. Savunma

2. Havacılık

3. Medikal, Dental

4. Otomotiv

5. Yedek parça

 

  • 200 TL Üzeri Ücretsiz Kargo

    Seçilmiş birçok üründe

  • 3D Güvenli Ödeme

    100% Güvenilir

  • 24/7 Destek

    Online & Telefon & Mail

Bize Ulaşın