FlashForge Hunter DLP 3D Printer

Ürün Özeti 
o  3B Baskı Teknolojisi: DLP (Dijital Işık İşleme)
o  Baskı boyutu: 120 × 67,5 × 150 mm (U x G x Y)
o  Z ekseni katman yüksekliği: 25/50 µm (0.025 / 0.05 mm) 
o  X-Y ekseni çözünürlüğü: 62,5 µm (0,0625 mm)

o  Baskı doğruluğu: ±0.05mm

o  Baskı hızı: 10mm/sn
o  Işık kaynağı: 405 nm LED; 50.000 saat ömür uzunluğu
o  3D Baskı Yazılımı: FlashDLPrint
o  3B Dosya formatı: STL
o  Yazıcı boyutları: 360 x 310 x 565 mm
o  Yazıcı ağırlığı: 17,8 kg
o  Güç: 100-240 V, 50-60 Hz, 1A
o  İşletim sistemi: Windows, Mac OS
o  Giriş Desteği: USB Stick / USB Kablosu / WIFI / 
o  Garanti: 1 yıl 
o  Yedek parça/servis desteği: var 
o  Teslim süresi: Stoktan hemen teslim

Not: Farklı marka reçineler ile uyumludur

+
-
Fiyat: 39.991,52 ₺ + KDV

Fiyatı (KDV Dahil): 47.189,99 ₺
Stok ta Yok

FlashForge Hunter herhangi bir 3B modeli, son derece ayrıntılı bir şekilde basabilmeyi sağlayan profesyonel bir DLP (Dijital Işık İşleme) 3B yazıcıdır. Değerli taş işleme (jewellery) ve biyolojik doku modelleme gibi yüksek hassasiyet gerektiren işleri 12.5um (12.5 mikrometre) varan ultra yüksek çözünürlüğü ile yapabilir. Fotopolimer reçine, Hunter DLP 3D yazıcı için bir baskı malzemesi olarak kullanılmaktadır. Bir seferde bütün bir 3D model katmanını 3D olarak basabildiği için, baskı süresi genellikle SLA 3D yazıcılarınkinden daha kısadır. Ürün üzerindeki gri kompanzosyonu (gray compansation), bozulma düzeltme (distortion correction), ışık şiddeti kontrolü ve ışık homojenliği sağlama gibi algoritmalar ile pürüzsüz yüzeyler elde edilir!

FlashForge Hunter, profesyonel ve endüstriyel ihtiyaçlara cevap verecek bir yazıcıdır. Dünyanın farklı bölgelerinde özellikle mücevher (jewellery) işleme, diş protez üretimlerinde ve biyolojik doku modellemede Hunter tercih edilmektedir. Flashforge endüstriyel ihtiyaçlara uygun reçine çeşitlerine uygun yapısı ve reçine teknolojisi üzerine yaptığı çalışmalarla sektörel anlamda mükemmel üretimleri desteklemektedir.

hunter-sample.png (658 KB)
hunter-resin-types.png (269 KB)

 

Üçüncü parti reçineler ile uyumludur:

FlashForge Hunter DLP 3D Yazıcı, 3. parti 3D baskı reçineleriyle uyumludur (bknz: aşağıdaki resim), bu nedenle kullanıcılar, dökülebilir reçine, sert reçine, biyouyumlu reçine vb. gibi farklı reçine türlerini denemek için daha fazla imkana sahiptir. Bu özelliğinden yola çıkarak Hunter 3B yazıcı ince detaylara sahip mühendislik prototiplerinde, döküm halka modellerinde (castable ring model) veya medikal model üretimlerinde tercih edilir!

hunter-resin-brand.png (158 KB)


 

Gelişmiş Işık Üreteci (Self-developed Light Engine)

FlashForge Hunter DLP 3D yazıcı, daha kararlı LED yoğunluğu ve daha iyi baskı kalitesi sağlayabilen, gelişmiş Full HD 1080p çözünürlüklü ışık üreteci (light engine ) kullanır. Bbu ışık üreteci 3D baskı için belirli dalga boylarına (405nm LED) ayarlayabilir ayrıca kapalı döngü kontrol sağlar. Yerleşik dilimleme yazılımı üzerinde basım prametreleri de ayarlanabilir! Kullanıcı reçine tipine göre basım parametrelerini ayarlayabilir. Katman kalınlığı 0.025mm/0.050mm/kullanıcı değerleri şeklinde ayarlanabilir. Ürün üzerindeki bu hassas ayar ile basım süreci için en iyi sonucu üretir (Bknz: aşağıdaki şekil).
IMG_6630-1.jpg (2.43 MB)

Lineer Hareket Kılavuzu Aktuatörü

Endüstriyel Z ekseni LM kılavuz aktüatör modülü, daha pürüzsüz baskı yüzeyi elde etmek için mikron doğruluğunda baskılar çıkarabilir (Bknz: aşağıdaki şekil).

IMG_9232.JPG (2.04 MB)

Alüminyum Reçine Vat (hazne) FEB Film

Malzeme israfının önüne geçmek için malzeme değişiminde reçine haznesini kolayca çıkarabilirsiniz! Dayanıklı alüminyum reçine haznesi bakım gerektirmez. Uzun ömürlü FEP hazne filmi (aşağıdaki resimde şeffaf kısım) kolayca değiştirilebilir (Bknz: aşağıdaki şekil).
IMG_6612 (2)-1.jpg (4.48 MB)

Baskı Plakası

Baskı plakası hızlı bir şekilde değiştirilebilir ve kalibrasyona gerek yoktur. Bu durum, daha kısa baskı süresi ve basım sonrası işlemlerinin  daha kolay yapılabilmesini garanti eder (Bknz: aşağıdaki şekil).

IMG_6610-1.jpg (2.63 MB)

Dokunmatik Ekran

Hunter dokunmatik ekranının kullanımı kolaydır ve kullancı ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır (Bknz: aşağıdaki şekil).

hunter-display.jpg (99 KB)

 

Gelişimiş Elektronik Altyapı

Gelişmiş mimariye sahip anakart ve kendine özgü bir tasarıma sahip ışık üreteci (light engine) mükemmel bir uyumlulukla çalışır. Çift çekirdekli 800 MHz ARM işlemci, yüksek performans ve daha iyi kullanıcı deneyimi sağlar. 

Gelişmiş Basım Algoritmaları ve Çalışma Parametreleri

Işık üreteci (light engine) üzerindeki ışık şiddeti düzgün dağılım algoritması farklı projeksiyonlar için düzgün bir ışık dağılımı sağlamaktadır. Bozulma önleme algoritması ise şekillerin boyutları itibarıyla sapmaya uğramadan oluşturulmasını sağlar.  Yine ürün üzerindeki gri kompanzasyonu pürüzsüz yüzey formasyonları oluşturur. Ayrıca hızlı ve normal basım modları basım sürelerini kontrol etmenizi sağlamaktadır (Bknz aşağıdaki şekiller).
 

H_12.jpg (191 KB)    H_07.jpg (135 KB)  H_06.jpg (189 KB)
  • 200 TL Üzeri Ücretsiz Kargo

    Seçilmiş birçok üründe

  • 3D Güvenli Ödeme

    100% Güvenilir

  • 24/7 Destek

    Online & Telefon & Mail

Bize Ulaşın