Raise3D DF2 Komple Paket DLP 3D Yazıcı

Complete Package

+
-
Fiyat: 249.953,41 ₺ + KDV

Fiyatı (KDV Dahil): 299.944,09 ₺

Bu ürün şu anda ön satıştadır. 2024 yılının ilk çeyreğinde müşterilere gönderime başlanması bekleniyor.

 • Raise3D DF2 Komple Paket

  Bu Tam Paket, yazdırma için gerekli donanım ve yazılımı içerir. Reçineler için lütfen ayrıca satın alın.

  Bileşenler:

  • Raise3D DF2 Yazıcı (MSRP: 4.999 Euro )
  • Raise3D DF  Yıkama (MSRP: 1.599 Euro  )
  • Raise3D DF Kürleme (MSRP: 1.899 Euro )
  • Otomatik Besleme İstasyonu (MSRP: 499 Euro  )
  • ideaMaker Dilimleme Yazılımı: Donanım satın alındığında ücretsiz

  Toplam Değer: 8.996 Euro+kdv

  Komple Set Fiyatı: 7.996 Euro+kdv

  Tasarruf Ediyorsunuz: Bireysel cihazların satın alınmasıyla karşılaştırıldığında 1000 euro

  Özel Satış Öncesi İndirimi: %5 indirim , indirimli fiyat 7.596 Euro

  Not: %5 özel ön satış indirimi, 7 Kasım - 30 Kasım 2023 tarihleri ​​arasında satın alınan Komple Paket için geçerlidir.

 

Raise3D , tekliflerini genişletmek ve dinamik olarak büyüyen 3D baskı pazarının ihtiyaçlarını karşılamak için  portföyünü, DF2 3D yazıcı, DF Wash ve DF2'den oluşan DLP tabanlı (Dijital Işık İşleme) ekosistemi olan DF2 reçine 3D baskı çözümüyle zenginleştirdi. Kürleme istasyonları, Otomatik Besleme İstasyonunun yanı sıra 3D baskı reçineleri ve reçine 3D baskı için optimize edilmiş ideaMaker yazılımı.

 • Raise3D DF2 çözümü, yüksek baskı hızları, pürüzsüz yüzeyler, yüksek hassasiyet ve olağanüstü güvenilirlik sağlayan bir Dijital Işık Baskı (DLP) baskı sistemidir. Çok çeşitli yüksek performanslı reçineler kullanılarak mühendislik prototipleme, üretim yardımcıları ve düşük hacimli üretim için tasarlanmıştır.

  DLP'nin zaman alıcı ve karmaşık iş akışıyla karşılaştırıldığında Raise3D DF2, DF Wash ve DF Cure, RFID etiketli entegre akıllı yapı plakası ve yazdırma, yıkama ve kürleme boyunca daha temiz ve daha basit bir iş akışı sağlayan mantıksal bir arayüzle birlikte gelir işlem. Bu yalnızca manuel işlemleri kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda yazdırma görevlerinizin her zaman aynı yazdırma sonuçlarıyla gerçekleştirilmesini de sağlar.

  Bu paket reçinelerle birlikte gelmiyor. Raise3D reçinelerimizi satın almak için lütfen burayı ziyaret edin .

  Raise3D DF2 Çözümü Teknik Özelliklerini görüntülemek için buraya tıklayın .

 

Prototiplemenin Ötesinde: Başlangıçtan Bitişe İzlenebilir İş Akışı

 • Raise3D DF2 çözümü, yüksek baskı hızları, pürüzsüz yüzeyler, yüksek hassasiyet ve olağanüstü güvenilirlik sağlayan bir Dijital Işık Baskı (DLP) baskı sistemidir. Çok çeşitli yüksek performanslı reçineler kullanarak mühendislik prototipleme, üretim yardımcıları ve düşük hacimli üretim için tasarlanmıştır. Reçine 3D baskı olanaklarını yeniden tanımlarken RFID aracılığıyla verimli iş akışını keşfedin.

  Raise3D DF2

Uçtan Uca DLP Baskı İş Akışı

 • Raise3D DF2 çözümü, donanım, yazılım ve malzemeleri sorunsuz bir şekilde entegre etmek için RFID teknolojisini kullanır ve kullanıcılara süreç ayarlarının manuel olarak girilmesine gerek kalmadan kolaylaştırılmış bir iş akışı sunar. Bu sadece operasyonel zamandan tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda üretim için kritik olan tutarlı bir iş akışı sağlar.
 • Raise3D DF2, DF Yıkama ve DF Kürleme, DLP'nin zaman alıcı ve dağınık iş akışıyla karşılaştırıldığında, RFID etiketli entegre akıllı yapı plakası ve baskı, yıkama ve kürleme süreci boyunca daha temiz ve basit bir iş akışı sağlayan mantıksal bir arayüz ile birlikte gelir. Bu sadece manuel işlemleri kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda baskı görevlerinizin her zaman aynı baskı sonuçlarıyla gerçekleştirilmesini sağlar.

DF2 çözümü, özelleştirilmiş küçük seri üretim

 • DF2 3D yazıcı etkileyici teknik özelliklere sahiptir ve bu da onu profesyonel baskı görevleri için güvenilir bir seçim haline getirir. 200 x 112 x 300 mm'lik yapı hacmiyle , 450 x 400 x 730 mm'lik kompakt boyutu göz önüne alındığında önemli bir baskı alanı sunar .

 • 78,5 mikronluk XY çözünürlüğü ,  modelin karmaşıklığı veya geometrisinden bağımsız olarak her baskıda hassasiyet sağlar. Yazıcı maksimum 10 kg'lık Z iş yükünü kaldırabilir ve yazdırma hızı 25 mm/saat'e (katman başına 0,1 mm) kadar ulaşır. 

 

Akıllı baskı

 • DF2 3D yazıcı Raise3D Air-Peel teknolojisini kullanır . Reçine teknesinin tabanı ile optik cam arasına yerleştirilen bu çözüm, soyma kuvvetini büyük ölçüde 50 kg'dan 10 kg'a düşürerek, baskı işlemi sırasında katmanların filmden çıkarılmasını hızlandırır. Bu ilerleme, ultra ince bir hava filmine dayanır, bu film daha düzgün bir soyma sağlar ve böylece basılı öğelerin baskı hızını ve izotropik özelliklerini geliştirir .

 

 • DF2 yazıcının akıllı baskı plakası, yerleşik RFID etiketleri aracılığıyla işlem sonrası cihazlarla sorunsuz bir şekilde bütünleşir . Bu etiketler reçine türü, yıkama ve kürleme sonrası ayarlar gibi önemli bilgileri kaydeder . Bu entegrasyon, operatörlerin, üretilen ürünlere aşina olup olmadıklarına bakılmaksızın, yıkama ve kürleme sonrası aşamaları zahmetsizce yönetmelerine olanak tanır.

 • Otomatik Reçine Doldurma, Reçine Malzemesini Otomatik Tanıma, Ultrasonik Sıvı Seviyesi İzleme ve Destekli Reçine Tankı Temizleme gibi özelliklerle donatılmış Akıllı Reçine Yönetim sistemi sayesinde DF2, 3D baskı süreci boyunca reçineyi verimli bir şekilde işleyerek verimlilik ve sürdürülebilirlik sağlar.

Üstün parça kalitesi

 • DF2, kaybı en aza indiren ve dağılmayı ortadan kaldıran endüstriyel sınıf optik bileşenler kullanarak gelişmiş dayanıklılık ve görüntü kalitesi için keskin katmanların çoğaltılmasını sağlar 

 

 1. %97 geçirgenliğe sahip yüksek şeffaflıktaki nFEP film .
 2. % 92 geçirgenliğe sahip, Schott Almanya tarafından üretilen optik cam (oleofobik kaplama ile temperlenmiş).
 3. Alüminyum kaplamalı yansıtıcı ayna , %98 yansıtma.
 4. 405 nm 3D baskı için endüstriyel sınıf DMD çipi (Texas Instruments).
 5. Yüksek termal yayan bakır borulu, fan aracılığıyla aktif ve pasif soğutmalı 402 nm LED ışık kaynağı .
 6. DLP teknolojisi için çok parçalı, düşük distorsiyonlu (< %0,1) cam mercek .
 • 78,5 μm XY ve 2560 x 1440 çözünürlüğü olan bu yazıcı, üstün donanımı ve entegre Kenar Yumuşatma teknolojisi sayesinde her baskıda hassas ve pürüzsüz yüzeyleri garanti eder.

Dayanıklı ve güvenilir

 • DF2 reçine yazıcı, her aşamada doğruluk için titiz bir sistem kalibrasyonundan geçer . Üstelik her ünite fabrikadan önceden kalibre edilmiş ve anında çalışmaya hazır olarak gelir. Yazıcı, belirli sıcaklıklar gerektiren özel reçineler kullanıldığında tutarlı sonuçlar elde etmek için çok önemli olan ısıtmalı hazne (maks. 40 ºC) ile istikrarlı bir yazdırma ortamı sağlar. Toza ve sıvı dökülmesine karşı dayanıklı tasarımı ayrıca sürekli performans ve dayanıklılık sağlar.

Verimli ve güvenli

 • DF Wash  son işlem cihazı, kullanımı kolay otomatik pompa ve kapı mekanizmalarıyla kolaylaştırılan otomatik drenaj sayesinde manuel görevleri en aza indirir . Bu, yalnızca manuel müdahale ihtiyacını azaltmakla kalmaz , aynı zamanda yıkama istasyonundan solvent giderme sürecini düzene sokarak temizleme verimliliğini de artırır ve kullanıcının kimyasal kalıntılarla temasını en aza indirir . DF Cure son kürleme makinesinin çok yönlülüğü , büyük modelleri barındırabilen geniş bir kürleme alanına sahiptir. Ek olarak, çok dalga boylu kürleme sistemi, çeşitli 3D baskı reçineleriyle uyumluluğu sağlayarak farklı baskı senaryolarına uyarlanabilirliğini artırır.

Bağlantı

 • DF2, Magic Layout özelliğine sahip 10,25" dokunmatik ekranlı kontrol paneli (1920 x 720) ile donatılmıştır . Bu özellik, kullanıcının doğrudan ekrandan kolaylıkla baskı düzenini değiştirmesine ve baskıları çoğaltmasına olanak tanır. Diğer bir kullanışlı özellik ise otomatik ön baskıdır. Reçine türü, reçine marjı veya baskı plakası/besleme istasyonu kurulumu gibi tüm çalışma koşullarının doğru olduğundan emin olan denetim .DF2 3D yazıcı, Wi-Fi, Ethernet, LAN ve iki USB bağlantı noktası dahil olmak üzere gelişmiş bağlantı seçenekleri sunarak kullanıcılara cihazı bağlamak ve kontrol etmek için çok yönlü yollar sunar. Gerçek zamanlı izleme için canlı bir kamera bile içerir 

 

 

 • Raise Cloud'un  uzaktan yönetim yazılımı sayesinde kullanıcılar, yazdırma görevlerini uzaktan rahatlıkla denetleyebilir ve yönetebilir. Yazıcı, STL, OBJ, 3MF ve OLTP dahil çeşitli dosya türlerini destekleyerek çeşitli tasarım formatlarıyla uyumluluk sağlar. İşletim sistemi ne olursa olsun , ister WINDOWS, macOS veya LINUX olsun, DF2 kusursuz ve erişilebilir bir 3D baskı deneyimi sağlar .

Uyumlu malzemeler

 • Uyumlu malzemeler açısından DF2 çözümü,  Raise3D kullanıcı dostu reçinelerle kullanılmak üzere tasarlanmıştır . Raise3D reçine kataloğuna bakıldığında hem genel kullanım hem de mühendislik malzemeleri yer alıyor . Bu şekilde Raise3D reçine teklifi, hassas, yüksek çözünürlüklü hızlı prototiplemenin yanı sıra fonksiyonel uygulamalara yönelik ileri endüstri mühendisliği için özelleştirilmiş küçük seri üretim ihtiyaçlarını karşılar .

 

 • Raise3D, kaliteli 3D baskı reçineleri sunmanın yanı sıra, ortak markalı 3D baskı reçineleri oluşturmak için Loctite ve BASF gibi markalarla işbirliği yapıyor . Dahası Raise3D, üçüncü taraf materyallerin kullanılmasını mümkün kılan Açık Reçine Programına (ORP) özeldir . Doğrulanmış malzemelerden bazıları  Loctite IND405 reçinesi veya Loctite PRO476 reçinesi veya BASF Ultracur RG3280 reçinesi veya RG 1100 B reçinesidir . Bu açık malzeme felsefesi, kullanıcılara önemli ölçüde genişletilmiş yüksek performanslı reçine seçimine erişim sağlayarak 3D baskı iş akışında daha fazla esneklik, özgürlük ve kapsayıcılık sağlar .

 

DF2 Komple Paket

DF2 3D yazıcı, Raise3D resin 3D yazdırma iş akışından tam anlamıyla yararlanmak için gerekli tüm donanım ve yazılımı içeren Tam Paket paketiyle birlikte gelir . Tam Paket, DF2 DLP 3D yazıcının yanı sıra şunları içerir:

 1. DF Yıkama - bu yıkama istasyonu , ikiz türbinler, el yıkama simülasyonu ve çift fanlı hava kurutma sistemi  yardımıyla kapsamlı temizlik gerçekleştirir. DF Wash , otomatik temizleme ve boşaltma ile süreç kontrollü, verimli ve bakımı kolay bir çözüm sunar. Kapsamlı işlevsellik için paketeelektrikli sifon pompası, yıkama sepeti, atık imha sistemi ve hidrometre gibi temel bileşenler dahildir. DF Wash , 14 L'lik bir tanka , maksimum 200 x 112 x 300 mm yıkama hacmine sahiptir ve IPA alkol, su veya TPM solvent gibi solventlerle uyumludur.

 2. DF Cure - bu kürleme sonrası istasyonu, çok yönlü UV kürleme (LED 365/385/405 nm, karışık) ve ısıtma profilleri (120 ºC'ye kadar hava ısıtma) içeren, izlenebilir ve özelleştirilebilir işlemlere olanak tanıyan sağlam bir çözüm olarak öne çıkıyorÜrünle birlikte, daha fazla kullanılabilirlik için ısıya dayanıklı eldivenler ve bir tepsi dahildir.

 3. Otomatik besleme istasyonu - Raise3D Otomatik Besleme İstasyonu, DF2 3D yazıcı için otomatik bir donanım uzantısı görevi görür. Rolü reçine doldurma işlemlerinin verimli bir şekilde yapılmasını kolaylaştırmaktır . Ultrasonik sıvı seviye tespit modülü ve otomatik dozajlama ile donatılmış otomatik besleme istasyonu, eksiklik tespit edildiğinde malzemeyi otomatik olarak yeniler. Bu cihaz yalnızca DF2 3D yazıcıyla uyumludur.

Basitlik, verimlilik ve erişilebilirlik

 • Raise3D DF2 çözümü, mühendislik prototipleme, üretim yardımcıları ve düşük hacimli üretim için hızlı baskı, pürüzsüz yüzeyler, hassasiyet ve güvenilirlik sunar . Piyasada bulunan diğer benzer sistemlerdeki hantal DLP iş akışının aksine, RFID etiketiyle donatılmış akıllı baskı tablası ve makinelerin kullanıcı dostu çalışması, tüm baskı, yıkama ve kürleme sonrası prosesi basitleştirerek tutarlılık ve rahatlık sağlar. yeterlik. Tescilli, ortak markalı ve üçüncü taraf reçinelerle geniş uyumluluk, DF2 çözümünün değerini artırarak onu her türlü uygulama için geçerli bir ekosistem haline getirir .

 

Raise3D DF2 Yazıcı
Print Technology: DLP
Build Size (W×D×H): 200 x 112 x 300 mm 
Machine Size (W×D×H): 450 x 400 x 730 mm
XY Pixel Size: 78.5 micron
XY Resolution: 2560 x 1440
Max Z Workload: 12 kg
Max Printing Speed: 25 mm/h (0.1 mm per layer)
Layer Height: 50-100 micron
Resin Level Detection: Yes
Auto Resin Refill: Yes
Control Panel: Touch Screen (1920 x 720, Magic Layout)
RFID Print Platform: Yes
Level Calibration: Calibrated in Factory
Chamber Heating: Yes (Max. 40℃)


Raise3D DF2 Yıkama
Machine Size (W×D×H): 400 x 410 x 646 mm
Washing Tank Volume: 14L
Max. Washing Volume: 200 x 112 x 300 mm
Compatible Solvent: IPA, Water, TPM
RFID Print Platform: Supported
Automatic Liquid Drainage: Yes


Raise3D DF2 Kürleme
Machine Size (W×D×H): 490 x 400 x 610 mm
Max. Curing Size: φ230 x 300 mm
Net Weight: 31.95 kg
Gross Weight: 45.5 kg
Curing Source: LED (365nm, 385nm, 405nm mixed); Air Heating (Max. Temperature: 120℃)

 

 

 

 • 200 TL Üzeri Ücretsiz Kargo

  Seçilmiş birçok üründe

 • 3D Güvenli Ödeme

  100% Güvenilir

 • 24/7 Destek

  Online & Telefon & Mail

Bize Ulaşın